Wiseco K-Series Forged Pistons — +10.5cc Dome, 1.181″ x 87.5mm (Kit #K650M875AP)
In stock
Quantity
SKU: K650M875AP Category: Brand:
Description
  • 2618 Aerospace alloy for superior strength
  • HD2 severe duty forging available for heavy horsepower applications
  • ArmorGlide skirt coating is a standard feature
  • ArmorPlating available on select applications
  • Strutted forging for improvised strength
  • Pin 22mm
  • Performance piston ring set included
    Compression Ratio:
    Bore:
  • 87.50mm
  • Explore more from our collection.
    Reviews
    There are no reviews yet.
    Be the first to review “Wiseco K-Series Forged Pistons — +10.5cc Dome, 1.181″ x 87.5mm (Kit #K650M875AP)”